Valley Electronics AG

Firma Valley Electronics AG z siedzibą w Szwajcarii jest siostrzaną firmą Valley Electronics GmbH z Niemiec, która już od 30 lat z powodzeniem produkuje i sprzedaje komputery cyklu. Obie firmy specjalizują się w tematyce kobiecego cyklu miesiączkowego i wspierają kobiety, które zrezygnowały z przyjmowania hormonów, dając im prostą i bezpieczną alternatywę w postaci naturalnego planowania rodziny i metody antykoncepcji. Komputery cyklu sprawiły, że życie niezliczonej ilości kobiet na świecie stało się zdrowsze i łatwiejsze.

Daysy jest najnowszym wynalazkiem, tym razem od szwajcarskiej części firmy. Natalie Rechberg, właścicielka firmy wraz z Daysy i Valley Electronics wyznacza nowe trendy i poszukuje nowych kierunków rozwoju. „Firma tworzy produkty dla kobiet, które muszą być przyjazne dla kobiet i ich rodzin”- mówi. „Z własną firmą chciałabym pójść dalej, i wyznaczać w przyszłości nowe standardy.”

Z moją najlepszą przyjaciółką Jessie, która kieruje sprzedażą na rynek amerykański i sama jest również matką, opracowałyśmy koncepcję korporacji, w której żaden z pracowników nie musi szukać opieki dla swojego dziecka. Tak dzieje się już od dawna w USA. Urlop macierzyński kończy się tam już po kilku tygodniach, a dziecko trzeba oddać do żłobka. U nas, każdy z naszych pracowników może pracować w domu, a nasze klientki mogą przyjść do nas bezpośrednio z placu zabaw. Jesteśmy w różnych miejscach, jednak cały czas jesteśmy w stałym kontakcie.

Obie panie tak zaprojektowały strukturę firmy, aby wszystko kręciło się wokół kobiety i jej rodziny, dokładnie tak, jak zawsze chciały. Koncepcja ta, całkowicie sprzeciwia się obecnej tendencji na rynku pracy, gdzie od pracownika wymaga się przede wszystkim ogromnej elastyczności, nie patrząc na jego życie prywatne i rodzinę. Wieczna mantra maksymalizacji zysków w dzisiejszej gospodarce rynkowej, nie powtarza się w Valley Electronics AG, a już na pewno nie kosztem pracowników i ich rodzin. Przyjacielskie stosunki, najwyższa jakość usług a także szacunek i wzajemne zrozumienie są naszym priorytetem.

„Jeśli masz pracowników, którzy również stoją za produktem i są szczęśliwi w swoim miejscu pracy, możesz zapewnić klientom obsługę na najwyższym poziomie. U nas, każdy klient obsługiwany jest przez nas osobiście. Nie mamy działu call center, gdzie na pytania klientów odpowiada się czytając gotową odpowiedź z kartki, lecz moi koledzy i ja odpowiadamy na pytania osobiście, podchodząc indywidualnie do każdego klienta. Tak, również ja regularnie odpowiadam na telefony klientów, ponieważ tylko w ten sposób mogę zachować odpowiednią bliskość i orientację. Wszystkie jesteśmy użytkowniczkami monitorów cyklu, i naszym klientkom nie dajemy tylko dalszych instrukcji, ale również korzystamy z własnego doświadczenia. To doświadczenie było kluczowe dla naszego rozwoju, dla rozwoju Daysy i DaysyView. Rozwinęłyśmy dokładnie to, co chciałyśmy.

Ważnym kryterium w firmie Valley Electronics AG jest jakość produktów. Wszystkie monitory cyklu produkowane są wyłącznie w Niemczech, z materiałów najwyższej jakości, które gwarantują długą żywotność produktów.

„Koncepcja naszej firmy działa o wiele dalej, niż widać to na pierwszy rzut oka. Nie chcemy na przykład, aby nasza produkcja odbywała się w krajach, gdzie warunki pracy są niezgodne z naszymi zasadami etycznymi. W związku z tym istnieje więcej niż jeden powód, aby nasze urządzenia były produkowane w Niemczech na uczciwych zasadach i materiałach wysokiej jakości.

Mimo, że nasze monitory cyklu można znaleźć już niemal na całym świecie, chcemy aby jakość przeważała nad ilością. Dlatego, nasza produkcja wzrasta zawsze tylko o tyle, na ile umożliwia nam to wewnętrzna struktura naszej firmy. Mamy szczęście, że jesteśmy małym, rodzinnym przedsiębiorstwem. W przyszłości, chcielibyśmy być zawsze blisko naszych klientów, tak aby rodzinna atmosfera udzielała się również im”.

Właśnie tak, Natalie Rechberg wraz z Valley Electronics AG idzie swoją drogą, łącząc innowację i najnowszą technologię z niezawodną strukturą rodzinnej firmy.

„Chciałabym zaoferować kobietom praktyczną i prostą alternatywę, aby mogły w bezpieczny sposób cieszyć się najpiękniejszą rzeczą na świecie i mieć tak dobrze, jak my!”